Qeriqi e quan të papranueshme gjuhën e Nasim Haradinajt ndaj ambasadorit Delawie

22 janar 2018 | 19:19

Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të drejtave të luftëtarëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, nuk është pajtuar me gjuhën e nënkryetarit të OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinajt.

Qeriqi ka thënë se nuk i përket një anëtari të organizatës së veteranëve që të shprehet në atë mënyrë ndaj një ambasadori të një shteti që ka dhënë shumë për Kosovën.

Qeriqi po ashtu ka folur për Gjykatën Speciale, që sipas tij, tash është vonë dhe e pamundshme të shfuqizohet.

Qeriqi ka thënë se askush nuk po merret me krimet e serbëve në Kosovë./RrokumTv/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njohësi i proceseve politike, Belul Beqaj, ka bërë me dije…