Qeveria e Kosovës dhe MCC finalizuan marrëveshjen me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh

14 maj 00:01

Qeveria e Kosovës dhe Korporata Amerikane Sfidat e Mijëvjeçarit kanë finalizuar në Uashington një marrëveshje kompakt me vlerë prej 236.7 milionë dollarësh, që Prishtina thotë se do të ndihmojë me pavarësinë e sistemit energjitik të vendit.

“Sot, MCC dhe Qeveria e Kosovës përmbyllën një javë produktive negociatash për një marrëveshje kompakte të propozuar prej 236.7 milionë dollarësh, e krijuar për të forcuar Kosovën në sektorin e energjisë”, thuhet në njoftimin e MCC-së në “Twitter”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një aeroplan që ka fluturuar nga Shkupi drejt Gjermanisë është…