Qeveria e Vetëvendosjes po e pastron nga të gjitha mëkatet Serbinë e Vuçiqit

18 prill 2020 | 21:26

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu, ka reaguar pasi Qeveria e Kosovës e drejtuar nga Albin Kurti ka pranuar nga Serbia një donacion prej 1 000 testesh për koronavirus.

Deliu përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, ka shkruar se sot kryeministri i shkarkuar i Kosovës e bëri botën të shkruajë për Serbinë humane e solidare të Vuçiqit, që iu gjet Kosovës në kohë të vështira.

Ajo ka thënë se Qeveria e Vetëvendosjes po e pastron nga të gjitha mëkatet Serbinë e Vuçiqit.

Postimi i plotë i Deliut:

Kur Serbia vendosi t’u bashkohej shteteve për ta ndihmuar Shqipërinë (me 2 milionë euro) për t’u rikuperuar nga tërmeti, Vetëvendosje protestoi rrugëve të Tiranës duke akuzuar Kryeministrin (legjitim) shqiptar se po “amnistonte” Vuçiqin nga krimet e bëra ndaj shqiptarëve të Kosovës dhe po e shndërronte atë në një njeri bëmirës!
Sot, Kryeministri i shkarkuar i Kosovës e bëri botën të shkruaj për Serbinë humane e solidare të Vuçiqit, që iu gjet Kosovës në kohë të vështira.
Asnjë vend tjetër i botës nuk do të kishte objektivitetin e Kosovës për ta sanuar figurën e Vuçiqit (sidomos në prag të dialogut) dhe pikërisht, për këtë efekt promocional Qeveria e Kosovës koketoi me atë të Serbisë.
Qeveria e Vetëvendosjes po e pastron nga të gjitha mëkatet Serbinë e Vuçiqit, para hapjes së shampanjës në një Shtëpi – që veç të bardhë nuk e duan.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Ministria e Shëndetësisë…