Qeveria Haradinaj po e izolon Kosovën

31 dhjetor 2017 | 09:24

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Ramush Haradinaj në këto 100 ditë pune të tij.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, ai ka thënë se kjo periudhë qeverisëse është karakterizuar më shumë me përshkrime kur zgjohet kryeministri dhe kur shkon në punë sesa me zgjedhjen e problemeve që e mbajnë peng Kosovën.

Sipas tij, në këtë qeveri po merren vendime joligjore dhe jokushtetuese. Mustafa ka theksuar se kjo qeveri është duke e izoluar Kosovën.

(Intervistën e plotë mund ta lexoni në numrin ekskluziv festiv të gazetës “Epoka e re”)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Inspektorati Policor i Kosovës është deklaruar në lidhje me rrahjen…