Qofsh i parajsës, miku im!

23 qershor 11:10

Fadil Hysaj

U shokova, s’mujta me besu se është e vërtetë. Xhevdet Bajraj, mendja më kreative e poezisë shqiptare, paska kalu në amshim!

Një poet maestral që krijoi  vargje marramendëse të cilat të përmbushin me ndjesi sublime në çastin kur i lexon duhej të kishte jetue me gjatë! Ai kishte edhe shumë të pathëna tjera për nanën, për plagët e Kosovës për Rahovecin, që prisnin radhë për vargëzim në laboratorin e tij kreativ.

Ngushëllime familjes, miqve dhe gjithë adhuruesve të vargjeve të Xhevdet Bajrës!

Qofsh i parajsës, miku im!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në selinë e Bashkimit Evropian (BE), ka nisur Samiti BE-Ballkani…