Qytetet më të mira në botë për vitin 2019 (Foto)

09 nëntor 14:15

Londra ka mposhtur Parisin, Nju Jorkun dhe Tokion duke u renditur qyteti më i mirë në botë për vitin 2019.

Kryeqyteti i Mbretërisë së Bashkuar ka ardhur në krye të një renditjeje të 100 qyteteve me performancën më të mirë në botë, falë parqeve të saj luksoze, universiteteve dhe kolegjeve të lakmuara si dhe përzierjes eklektike të restoranteve.

Kryeqyteti francez, Paris është renditur i dyti, ndërsa i treti Nju Jorku, i pasuar nga Tokio. (TCh)

15. Boston, Shtetet e Bashkuara

 14. Romë, Itali

13. Los Angeles, Shtetet e Bashkuara

12. Amsterdam, Holandë

11. Madrid, Spanjë

10. San Francisco, Shtetet e Bashkuara

9. Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe

8. Singapori, Singapori

7. Çikago, Shtetet e Bashkuara

6. Moska, Rusi

5. Barcelona, Spanjë

4. Tokio, Japoni

3. Nju Jork, Shtetet e Bashkuara

2.Paris, Francë

1. Londër, Mbretëria e Bashkuar

Lajme të sponsorizuara