Rakiqi: Nuk ka hapje të urës në Mitrovicën e Veriut

30 janar 2018 | 15:12

Kryetari i komunës së Mitrovicës së Veriut dhe kryetar i Listës Serbe, Goran Rakiq, ka deklaruar sot se nuk ka ndonjë hapje të urës kryesore në Mitrovicë, ashtu siç kanë raportuar mediet.

“Është lajm i rremë i medieve shqiptare për të provokuar dhe minuar destabilizimin në veri të Kosovës dhe për të sjellë trazira në mesin e popullatës serbe”, ka thënë ai për “Tanjug”, transmeton “Klan Kosova”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli, ka thënë se…