Rama i kundërpërgjigjet opozitës: O të diskredituar, s’ka asnjë akuzë apo hetim ndaj meje në ShBA

02 shkurt 16:55

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka vendosur t’i kundërpërgjigjet opozitës nga “Twitter”, ndërsa kjo e fundit e kishte thirrur për interpelancë në Kuvend, në lidhje me akuzat për çështjen e famshme të ish-zyrtarit të FBI-së që po hetohet në ShBA.

“Kjo është një tallje e madhe dhe e shpifur e politikës pa din e as iman me ata që i shkojnë mbrapa kësaj politike figurash të diskredituara, të cilët duan të mbulojnë diellin me shoshë, ndërkohë që marrëdhëniet tona me ShBA dhe institucionet amerikane janë më të forta se kurrë. Kush i ka dy fije mend e kupton se ç’është e tërë kjo histeri vetëgjyqësie politike e mediatike,mbi një gjyq në Amerikë për një zyrtar të FBI të cilin drejtësia e nongratave këtu pretendon se është korruptuar nga unë, ndërkohë që drejtësia amerikane s’ka asnjë akuzë a pretendim. Një abuzim total me lirinë e fjalës, me të vërtetën, me publikun, në një dëshpërim total moral, politik, elektoral, ku me shpifje ekstreme synohet manipulimi i opinionit me një çështje të hetuar nga drejtësia amerikane që ka shkuar në gjykatë e që s’ka asnjë lloj lidhje me ne këtu”, ka shkruar Rama.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Finlanda dhe Suedia mbeten të përkushtuara për t'u bashkuar me…