Rama shkarkon kreun e Shërbimit Kombëtar të Punësimit

06 mars 22:34

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkarkuar mbrëmjen e kësaj të marte drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Artur Micko.

Në vend të tij, kreu i ekzekutivit ka emëruar Elira Caushin, aktualisht punonjëse në Kryeministri.

“S’ka parti që iu mbron muajin tjetër”, mësohet t’u ketë thënë Rama 12 drejtorëve rajonalë gjatë një mbledhjeje të zhvilluar në Sallën e Hartave.

“Ndërmjetësoni me bizneset, punësoni njerëzit se vendet janë bosh. Do iu ndjek personalisht dhe individualisht”, është shprehur më tej Rama, raporton “Top Channel”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeshefi ekzekutiv i Postës së Kosovës, Sejdi Hoxha, ka postuar…