Rama takohet me Vuçiqin

25 janar 2018 | 20:35

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë vizitës në Davos, zhvilloi një takim me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq.

Të dy udhëheqësit takohen disa ditë pas vrasjes se Oliver Ivanoviq, që shkaktoi ndërprerjen e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë.

Ecuria e dialogut midis dy vendeve dhe bashkëpunimi i Shqipërisë me Serbinë dhe vendet e tjera të rajonit kanë qenë temat e diskutimit mes kryeministrit shqiptar dhe presidentit serb, shkruan Top Channel.

Ndërkohë, përpos presidentit serb, Edi Rama u takua edhe me homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq.

Me homologun kroat, kryeministri i Shqipërisë diskutoi çështjen e Ballist Morinës, që ndodhet i burgosur në Kroaci, e për të cilin siç njofton Kryeministria, Rama ka kërkuar një vendim të drejtë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një debat i Forumit Ekonomik Botëror në Davos u pezullua…