Rastet e dyshimta me koronavirus nga Maqedonia do të kontrollohen në Nish të Serbisë

01 shkurt 18:10

Siç raporton ‘TV Sitel’, në laboratori në Nish të Serbisë do të kontrollohet nëse ndonjë shtetas i Maqedonisë së Veriut apo i huaj i cili ka qenë në Kinë është sëmurë më coronavirusin.

Epidemiologët e Maqedonisë janë të përgatitur për shkak se këto ditë duhet të kthehet një grup qyetarësh që punojnë në Kinë, por kanë qenë 1000 kilometra larg vendit ku përhapet virusi.

Pas analizës së tyre do të vlerësojnë nëse ka nevojë që ata të jenë nën vëzhgim.

Tani për tani funksionon kamera termike në aeroportin e Shkupit që i kontrollon udhëtarët që vinë nga Stambolli dhe Dubai./Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Real Madridi ka arritur të triumfojë në derbin e zjarrtë…