Reagon babai i Meghanit, pasi nipin ia akuzuan për ngjyrën e lëkurës

09 mars 2021 | 17:09

Babai i Meghan Markle, Thomas reagon ndaj anëtarit të familjes mbretërorë pasi u paragjykua nipi I tij për ngjyrën e lëkurës.

Gjatë intervistës së dhënë të Meghan dhe Princ Harry, ishte Meghan ajo e cila tha se brenda pallatit ishte pyetur se si mund të dukej lëkura e Archie e zezë kur lindi.

Sot në mëngjes ishte babai i Meghanit ai i cili u pyet për këtë ‘akuzë’ që I ishte bërë vajzës së tij.

“Të pyesësh dikën për ngjyrën e lëkurës së fëmijëve, mua më duket një pyetje e heshtur nga dikush, për shkak se nuk ka përgjigje. Mund ta ketë bërë këtë pyetje ndokush që është racist” u shpreh ai.

“Unë kam shumë respekt për mbretërit dhe nuk mendoj se familja mbretërore britanike është raciste,” tha Thomas . “Unë nuk mendoj se britanikët janë racistë. Unë mendoj se Los Angeles është racist, California është një racist, por unë nuk mendoj se Britanët janë. ”

Oprah kishte zbuluar se cilët nga të dy mbretëritë nuk ishin pjesë e këtyre bisedave Meghan foli për marrëdhënien e saj me babanë e saj të larguar gjatë tregimit të të gjithëve.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit në qytetin e Therandës,…