Reali përmbysi Elchen

13 mars 2021 | 21:52

Sot, “Los Blancos” treguan fytrën e kampionit teksa fituan me përmbysje 2:1 ndaj Elches në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në La Liga.

Calvo realizoi golin e parë në këtë ndeshje në minutën e 61-të, pas një goditje të fuqishme me kokë.

Këtij goli iu kundërpërgjigj Karim Benzema në minutën e 73-të duke e barazuar rezultatin.

Krejt në fund, Benzema shënoi sërish dhe ia siguroi Real Madridit tri pikë të arta.

Me këtë fitore, Real Madridi shkon në kuotën e 57 pikëve në vendin e dytë, pesë më pak se Atletico Madridi dhe një më shumë se Barcelona, të cilat kanë nga një ndeshje më pak të zhvilluar.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me datën 11 mars 2021, prindi i një vajze të…