Rexha vendos derbin e tensionuar ndaj Llapit

22 prill 2018 | 17:41

Sulmuesi Kastriot Rexha ka qenë vendimtar në derbin Llapi-Drita, pasi ka shënuar tre golat por skuadrën gjilanase në ndeshjen që përfundoi 1-3.

Të parët shënuan Llapi nëpërmjet Mirlind Dakut, por më pas Rexha shënoi tre golat që e ofrojnë edhe më shumë Dritën të titulli i kampiones.
Ndryshe kjo ndeshje ishte mjaftë e tensionuar dhe kishte edhe hyrje të tifozëve në fushën e lojës dhe ndërprerje të lojës për shumë minuta derisa u zbrazën tribunat ku ishin të vendosur tifozët vendas.

Fitore në këtë xhiro ka shënuar edhe Prishtina ndaj Vllaznisë së Pozharanit (0-1), dhe lufta për titull pritet të vazhdohet në mes Dritës dhe Prishtinës.

Vala SUPERLIGA – Java e 28-të

Llapi – Drita                   1-3
Vllaznia – Prishtina        0-1
Besa – Drenica               0-1
Flamurtari – Vëllaznimi  1-0
Gjilani – Trepça’89        2-0
Feronikeli – Liria            0-0

Tabela

 1. Drita 56 pikë
 2. Prishtina 53
 3. Llapi 45
 4. Liria 44
 5. Gjilani 43
 6. Trepça ’89 43
 7. Feronikeli 42
 8. Drenica 42
 9. Vëllaznimi 35
 10. Flamurtari 18
 11. Besa 18
 12. Vllaznia 14

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka dërguar agjendën për shënimin…