Rezultatet përfundimtare për zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut shpallen të enjten

01 dhjetor 12:31

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka mbajtur mbledhjen e radhës në të cilën është diskutuar për zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicën e Veriut.

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se beson që rezultatet përfundimtare të këtyre zgjedhjeve do të mund të shpallen të enjten, pasi të bëhet numërimi i votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe votave me postë.

Numri i votave nga këto kategori është i ulët sipas Komisionit Qendror të Zgjedhjeve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti i ka shprehur ngushëllime familjes…