Rita Ora përballet me Dua Lipën në VMA

18 korrik 2018 | 10:45

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, kanë pushtuar tregun muzikor ndërkombëtar, por yjet e muzikës thuhet se nuk kanë raporte miqësie me njëra-tjetrën.

Por, është ngjarja e VMA-së që ka vendosur përballë dy këngëtaret. Ato janë nominuar në kategorinë ‘Best Dance’ në VMA dhe janë kundërshtare me njëra-tjetrën.

Dua është nominuar me këngën ‘One Kiss’ në bashkëpunim me Calvin Harris, ndërsa Rita me këngën ‘Lonely Together’ në bashkëpunim me DJ e ndjerë Avicii. Dua Lipa është nominuar në tri kategori, ndërsa Rita në dy kategori.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ajo është një nga këngëtaret më të famshme në botë…