Rivarroset dëshmori Muhamet (Brahim) Tafaleci në Kompleksin e Dëshmorëve në Marinë

29 prill 15:28

Në Kompleksin e varrezave të Dëshmorëve në Marinë të Skenderajt, është rivarrosur dëshmori Muhamet Brahim Tafaleci nga fshati Vërboc i komunës së Drenasit.

Në ceremoninë e rivarrimit, kanë marrë pjesë kryetari i komunës, Ramiz Ladrovci me bashkëpunëtorë, shoqata të dala nga lufta e UÇK-së dhe familjarë.

Kryetari Lladrovci së bashku me bashkëpunëtorë, kanë bërë homazhe pas rivarrimit të dëshmorit Muhamet Tafaleci.

May be an image of 16 people, people standing and outdoors

May be an image of 11 people, people standing, flower and outdoors

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mohamed Salah u votua “futbollisti i vitit” nga Shoqata e…