Ronaldo tregon se kush do të shpallet kampion i Premier League

18 maj 2024 | 23:53

Cristiano Ronaldo ka thënë se mendon se Arsenali do të humbasë titullin e Premierligës këtë të dielë.

Topçinjtë shkojnë në ditën e fundit të sezonit duke kërkuar që kampionët dhe liderët Manchester City të rrëshqasin. Skuadra e Pep Guardiolës ka një avantazh prej dy pikësh ndaj rivalëve të tyre në Londrën veriore dhe, nëse mposhtin West Hamin, ata do të fitojnë një titull rekord të katërt radhazi.

Ndërkohë, Arsenali po pret Evertonin dhe ka nevojë për një fitore dhe më pas që “çekiçët” t’i bëjnë një nder të madh. Ronaldo, i cili fitoi tre tituj gjatë kohës së tij në Manchester United, po merr pjesë në përballjen e Tyson Fury kundër Oleksandr Usyk dhe u pyet për mendimet e tij.

Ai u pyet nëse dhe kur do të kalojë te Topçinjtë, por u përgjigj: “Ata nuk do të fitojnë ligën”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ismet Sylejmani Zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të 24 Prillit dhe…