Rrëfimi i 75 vjeçarit, askush nuk ia uroi Bajramin (VIDEO)

16 qershor 2018 | 20:21

75 vjeçari Rrahman Shala, banor i Shtëpisë së Pleqve i vetëm ishte edhe ne festën e mëshirës dhe solidaritetit. Ai që nga mëngjesi priti që dikush t’ia urojë festën e Fitër Bajramit.
“Jo, valla mu hala kërkush s’më erdh veç nëse vijnë më vonë’, ka thënë ai.

I vetëm e priti edhe këtë festë e dikur e kishte shtëpinë plot, rrëfen i moshuari.

“Gurajën e kam pas, ajo vdiq. 1 djalë e pata edhe ai më vdiq. Mbeta kerkund hiq e u dashtë me ardhur këtu në Dom”, ka thënë ai për “RTK”.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lionel Messi kishte mundësinë t’i jepte Argjentinës fitoren në ndeshjen…