Rusia: Stërvitjet e NATO-s po përshkallëzojnë në mënyrë progresive provokimet

21 shtator 2023 | 12:12

Ministria e Jashtme ruse këtë të enjte ka njoftuar se stërvitjet e NATO-s pranë kufijve të Rusisë  po përshkallëzojnë në mënyrë progresive provokimet.

Ndër të tjera thuhet se ata kanë natyrë agresive dhe rrisin rrezikun e incidenteve.

Mediet e huaja shkruajnë se ministria po i referohej stërvitjes Stadfast Defender të NATO-s të planifikuar për t’u zhvilluar vitin e ardhshëm në Evropë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Polonia tha se nuk do ta armatosë më Ukrainën dhe…