Safet Syla, i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

12 dhjetor 2018 | 13:45

Ish-koloneli i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Pashtrikut është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim.

Syla pas përfundimit të luftës ka shërbyer si drejtor Zyrës për Çështje të Trashëgimisë së TMK-së

Përpos Sylës, Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe Sami Lushtakun, Rrustem Mustafën, Sokol Dobrunën, Nazif Mehmetin dhe Remzi Shalën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një punë jo e zakonshme i ka dalë ministrit të…