Sarri: Higuaini, ndër më të mirët

23 janar 16:14

Gonzalo Higuain ka kaluar vizitat mjekësore në ekipin e Chelseat dhe shumë shpejt do të firmosë kontratën me ekipin e tij të ri.

“Është një sulmuesi i fortë, sidomos në sezonin tim të parë në Napoli. Ai bëri një super sezon. Padyshim, është një ndër sulmuesit më të mirë që kam pasur në karrierë. Ka eksperiencën e duhur për të luajtur këtu”, ka thënë Maurizio Sarri, trajner i Chelseat.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prokurorët e Zyrës së Prokurorit të Specializuar për krime të…