Selena Gomez flet hapur për sëmundjen e saj

04 prill 11:59

Selena Gomez ka zbuluar për fansat se ajo ishte diagnostikuar me çrregullim bipolar.

27-vjeçarja bëri pranimin e guximshëm ndërsa bisedoi me Miley Cyrus në transmetimin e saj të drejtpërdrejtë Bright Minded të premten (3 Prill).

Selena zbuloi se ajo u diagnostikua pasi vizitoi Spitalin McLean, një nga institucionet më të mira të shëndetit mendor në Shtetet e Bashkuara. Ajo vazhdoi të shpjegojë që të kesh sa më shumë informacion të jetë e mundur e ndihmuan atë të mos jetonte më nga frika e sëmundjes mendore.

“Kur kam më shumë informacione, më ndihmon në të vërtetë, nuk më tremb pasi ta di… Kur më në fund thashë ato që do të thoja, doja të dija gjithçka për të dhe më largoi frikën,” Selena tha.

“Kur isha më e re, unë u tremba nga stuhitë dhe nëna ime më bleu të gjitha këto libra në stuhi dhe ajo më tha:” Sa më shumë të edukosh veten për këtë, aq më shumë nuk do të kesh frikë “. Ka funksionuar plotësisht. Kjo është diçka që më ndihmon shumë kohë, ”shtoi ajo.

Kujtojmë që pas një pauze të gjata Selena u rikthye me projekte të reja muzikore, ndërsa është në gjendje të mirë shëndetëore.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Luan Dalipi, shef i stafit të kryeministrit, thotë se mocionin…