Separatistët në Yemen rrethojnë pallatin presidencial

30 janar 19:46

Separatistët jugor të Jemenit kanë rrethuar pallatin presidencial në qytetin e Adenit, pas përleshjeve me forcat e mëparshme aleate të qeverisë.

Kryeministri Ahmed bin Daghar dhe anëtarët e kabinetit të tij besohej se ishin fshehur brenda kompleksit.

Separatistët – të cilët kishin mbështetur qeverinë në luftën e saj kundër lëvizjes rebele Houthi – kanë konfiskuar edhe bazat ushtarake të qytetit.

Kryqi i Kuq thotë se luftimet kanë lënë 38 njerëz të vdekur që nga e diela, njofton Klan Kosova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ditë më parë shumë shqiptarë u bashkuan për t’i dalë…