ShBA-ja për marrëveshjen e Kosovës me MMC-në: Hap i rëndësishëm për rritjen ekonomike

05 korrik 14:53

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë ka përgëzuar Qeverinë e Kosovës dhe MCC-në për vendimin që të përshpejtohet procesi i Programit të Kompaktit në takimin e sotëm.

Në reagimin e ambasadës së ShBA-së në faqen zyrtare në “Twitter” është thënë se ky është një hap i rëndësishëm drejt rritjes ekonomike.

“Urime të gjithë të përfshirëve për marrjen e këtij hapi të rëndësishëm drejt rritjes ekonomike më të qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse për Kosovën. Mezi presim gjithçka që do të bëjmë përmes partneritetit tonë kompakt të MCC-së për të transformuar sektorin energjetik të Kosovës në vitet e ardhshme”, është thënë në reagimin e Ambasadës së ShBA-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshimtë për…