ShBA, mbi 534 mijë të vdekur nga Covid-19

15 mars 2021 | 11:22

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri në SHBA është rritur në 534 315, prej të cilëve 1 722 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins.

SHBA-ja vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 29 401 167, me 17 066 raste të regjistruara në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3.62 milionë raste të konfirmuara dhe 56.426 të vdekur.

Sipas të dhënave të Qendrës amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, në SHBA më shumë se 68,88 milion njerëz kanë pranuar dozën e parë të vaksinës COVID-19 dhe më shumë se 36,92 milionë kanë pranuar edhe dozën e dytë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Luka Modriq është një mesfushor fantastik, por kroati mbush 36…