Shefi i asamblistëve të AAK-së në Deçan ua vënë flakën produkteve serbe (Video)

22 nëntor 16:16

Shefi i grupit të asamblistëve të AAK-së në Kuvendin Komunal të Deçanit, Rifat Stojkaj, ua ka venë flakën produkteve serbe, pasi Qeveria e drejtuar nga kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë për dhjetëfishimin e taksës doganore ndaj produkteve nga Serbia.

“Pas vendimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për vendosjen e taksës doganore 100 për qind për produktet serbe, sot në formë bojkoti dogjëm disa produkte me origjinë nga Serbia. Nga qyteti i Deçanit ju bëjmë thirrje dhe i inkurajojmë gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës që t’i bojkotojnë të gjitha produktet me origjinë serbe. Të gjithë në përkrahje të vendimit të Qeverisë Haradinaj!” ka shkruar Stojkaj në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Gepostet von Rifat R. Stojkaj am Donnerstag, 22. November 2018

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Punëve të Jashtëm të…