Shefqet Krasniqi tregon kur lejohet kontakti intim gjatë Ramazanit

11 prill 22:05

Hoxha Shefqet Krasniqi ka folur rreth rregullave të agjerimit dhe gjërat që janë të ndaluara gjatë këtij muaji.

Krasniqi tha se agjërimi është obligim nga agimi deri në perëdim të diellit. Gjatë kësaj peridhue thekson se agjëruesit i ndalohet ushqimi, pija dhe kontakti intim.

Për këtë të fundit ai tha se lejohet nga perëndimi i diellit e deri në mëngjes.

“Me agjëru prej agimit të dytë, kur fillon sabahu deri në perëndim të diellit nga tri elemente kryesore, ushqimi, pijet dhe kontakti intim. E ka rregullu zoti, prej perendimit deri në mëngjes e kanë të lejuar me hanger me pi dhe me bë çka të dojnë”, tha Krasniqi në Klan Kosova.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish imami i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi,…