Deri tani këto janë komunat e prekura nga koronavirusi në Kosovë

09 prill 00:55

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKPShK), ka bërë me dije se nga 13 marsi deri më 8 prill në Kosovë janë shënuar 224 raste me koronavirus.  “Rastet pozitive të sotme janë raste kontakti, katër (4) prej tyre me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, dy (2) me vendbanim në Banjë- Malishevë, dy (2) me vendbanim në Prishtinë,  dy (2) me vendbanim në Mitrovicë të Veriut dhe me nga një (1) rast vendbanimet Bllacë-Suharekë,  Gjurgjevik-Klinë, Krojmir-Lipjan dhe Zveçan”, ka njoftuar IKSHPK.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKPShK), ka bërë…