Shkelma e grushte, deputetët rrihen në Kuvend

10 qershor 17:44

Një situatë e pashembullt ka ndodhur në Parlamentin Bolivian, ku deputetët janë përplasur fizikisht me njëri-tjetrin pas akuzave nga foltorja e Asamblesë.

Gjithçka filloi pas debatit të nxehtë mbi arrestimet e ish-zyrtarëve të lartë të Qeverisë Jeannine Anez.

Përplasja ka nisur me nisi në mes të opozitës me një politikan të partisë në pushtet

Siç shihet në videon e bërë virale, dy zyrtarët zihen me grushte dhe shkelma, ndërsa deputetët e tjerë përpiqen për t’i ndarë, por që ata nuk e kanë ndaluar sherrin për disa minuta.

Imazhet e këtij momenti janë bërë virale në rrjetet sociale, ndërsa shumica e qytetarëve kanë dënuar aktin e demonstruar nga përfaqësuesit e tyre në Kuvend.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sekretarja e Përgjithshme e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK),…