Shkon në tualet, gruaja pickohet nga gjarpri (Foto)

25 janar 14:24

Një grua australiane është pickuar  nga një gjarpër në tualet. Helen Richards, 59 vjeçe është kafshuar të martën e kaluar në banesën e një të afërmi në Brisbane.
Ajo ka marrë plagë të vogla nga pitoni 1.5 metra i gjatë. Në Australi është e zakonshme të gjesh gjarpërinj që kërkojnë ujë në tualete gjatë motit të nxehtë.

Richardsi i ka thënë medieve lokale se ajo kishte ndjerë një të pickuar. “U hodh tek pantallonat e mia që ishin poshtë dhe pasi bëri një vështrim rreth e rrotull, u hodh përsëri në WC”, ka thënë ajo për gazetën “The Courier Mail”.

Richards i ka trajtuar shenjat e kafshimit me një antiseptik, duke i përshkruar këta lloje pitonësh si relativisht të padëmshëm. /Gazeta Shqip/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Njësitë administrative Shalë, Shosh dhe Pult në Shkodër janë ende…