Shpend Ahmeti pret komandantin e ri të KFOR-it

09 janar 11:44

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka pritur sot në takim komandantin e ri të KFOR-it, gjeneralin Salvatore Cuoci, të cilin e ka uruar për detyrën e re në Kosovë.

Temë kryesore e këtij takimi ishte çështja e sigurisë në komunën e Prishtinën, me ç’rast u fol për instancat aktuale përgjegjëse si dhe për të mirat që ia sjellë Komunës Policia Komunale në menaxhimin e situatave.

Kryetari Ahmeti dhe komandanti Cuoci shprehën gatishmërinë e tyre për bashkëpunim të ndërsjellë, sa herë që një gjë e tillë është e nevojshme

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sipas të dhënave zyrtare të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK),…