Shqipëri, betohen shtatë deputetë të rinj

13 mars 2019 | 10:24

Janë betuar në Kuvendin e Shqipërisë shtatë deputetë të rinj duke marrë edhe formalisht mandatin.

Lefter Maliqi, Alban Zeneli, Ligoraq Karamelo, Majlinda Halilaj, Ediola Braha, Edlira Hyseni dhe Elda Hoti, janë deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë.

Ata u betuan në seancën e sotme parlamentare pasi pranuan mandatin prej të cilit hoqën dorë në bllok deputetët e opozitës. 

Të shtatë ishin kandidatë vijues në listat e PD-së dhe LSI-së në zgjedhjet parlamentare të 2017-s, transmeton “Tch”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komisionit parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë,…