Shqipëri-Greqi, marrëveshje për varrezat

21 dhjetor 2017 | 11:27

Ka përfunduar në Athinë takimi i komisioneve dypalëshe për varrezat e të rënëve grekë në Luftën e Dytë Botërore.

Burime për “Top Channel” kanë thënë se bisedimet janë zhvilluar në një klimë tepër pozitive.

Mësohet se palët kanë rënë dakord për rikonfigurimin e varrezave në Bularat dhe Këlcyrë. Ceremonitë do të zhvillohen në 28 tetor me protokoll shtetëror.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, i shoqëruar edhe…