Shqipëria së shpejti me Konsulatë Nderi në Gjilan

10 janar 2018 | 17:27

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur të mërkurën në një takim pune dhe koordinimi, ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, me të cilin ka biseduar për vazhdim të bashkëpunimit në fusha të ndryshme si në kulturë, arsim, shëndetësi, zhvillim ekonomik, agro-kulturë dhe fusha të tjera.

Pas takimit është konfirmuar se në Gjilan, Republika e Shqipërisë do të bëjë hapjen e Konsullatës së Nderit dhe do të jap shërbime për gjithë regjionin e Gjilanit dhe më gjerë.

“Në Gjilan pos gjithë këtyre aktiviteteve do të emërojmë një Konsull Nderi, e cila do të jap shërbime për gjithë këtë regjion, sepse Gjilanin ne e shohim si një vlerë të shtuar të marrëdhënieve tona, për t’i lëvizur përpara aktivitetet që janë në shërbim të qytetarëve të Gjilanit me rrethinë”, ka thënë ambasadori Qemal Minxhozi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
VAR do të përdoret në Kupën e Botës, që do…