Shqiptari nga Kosova vret të dashurin e ish-gruas në Belgjikë

14 qershor 22:45

52-vjeçari Ismet Osmanay u plagos me thikë të hënën në Waterbaan, Deurne në Belgjikë, pranë një shkolle.

Policia njoftoi se më pas viktima vdiq në vendngjarje. I dyshuari Betim A. 48-vjeçar u arrestua menjëherë.

Disa prindër që po prisnin në portën e shkollës treguan ngjarjen. “Kemi dëgjuar shumë të bërtitura dhe pamë dikë që binte nga biçikleta e tij”. “Çiklisti ishte shtrirë në tokë, ndërsa një burrë u përkul mbi të dhe e goditi disa herë në qafë”.

“Me gjakun që i pikonte nga duart, ai qetësisht kaloi aty pranë. Nuk u shqetësua dhe vazhdoi të ecte”, tha një dëshmitar, raporton GVA.be.

“Ai ishte i veshur zi, me syze dielli të zeza dhe ishte kokë tullac”.

Siç raportojnë mediat atje, Ismet Osmanay është i dashuri i ish-gruas së Betim A.

Rasti ndodhi në shkollën e fëmijëve të gruas. Ata fëmijë ishin dëshmitarë të vrasjes.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Leo Messi, sulmuesi i Argjentinës, ëndërron të fitojë me kombëtaren…