Shtatë gola në ndeshjen Bayern-Frankfurt

23 maj 20:38

Në ndeshjen mes Bayern Munchen dhe Eintracht Frankfurt janë shënuar plotë shtatë gola.

Bayerni që është kampion aktual dhe lider në Bundesliga e fitoi ndeshjen me rezultat 5-2.

Shënues për Bayernin ishin Leon Goretzka, Thomas Mueller, Robert Lewandowski, Alphonso Davies dhe Martin Hinteregger me autogol, derisa për Frankfurtin shënues ishte Martin Hinteregger.

Pas kësaj fitore Bayerni ka 61 pikë, kurse Frankfurti është në pozitën e trembëdhjetë me 28 pikë.

(V.Z / Epoka e re)

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Qeveria në detyrë e Republikës së Kosovës, me kërkesë të…