Shtatë gola në ndeshjen Chievo – Fiorentina  

27 janar 2019 | 14:41

Shtatë gola janë shënuar në ndeshjen në mes Chievo Veronës dhe Fiorentinës, e cila përfundoi me rezultat 3-4.

Mysafirët avancuan me dy golat e Luis Murielit dhe Marco Benassit, por vendasit shënuan në pjesën e parë golin e parë nëpërmjet Mariusz Stepinski (1-2).

Në minutën e 59-të, Benassi u ndëshkua me karton të kuq dhe nga penalltia Sergio Pellissier barazoi rezultatin në 2-2. Dy golat e tjerë për Fiorentinën i shënoi Federico Chiesa, kurse Federico Chiesa vulosi rezultatin final 3-4.

/Epoka e re/

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bardhyl Mahmuti Sipas Konventës për Parandalimin dhe Dënimin e Krimit…