Shtyhet votimi i rezolutës për shkarkimin e zëvendëskryeministrit Gashit

26 janar 2018 | 13:49

Ka përfunduar interpelanca e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, lidhur më gjuajtën me armë të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Diasporës, Dardan Gashi.

Iniciuesi i kësaj interpelance, deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, ka paraqitur kërkesën që Gashi të shkarkohet.

Në votim të kësaj interpelance nga 77 deputetët sa ishin në sallë, votuan vetëm 36, e të gjithë ish për shkarkimin e Gashit. Por sipas kryesuesit të seancës Kujtim Shala ky votim duhet përsëritur. Seanca vazhdon në ora 15:00. (lajmi.net)

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Afër 200 familje të fshatit Korishë të Prizrenit, kanë përfituar…