Shumë shpejt “Apple” do të heqë tiparin që ngadalëson “iPhone”

18 janar 14:06

Shefi i “Apple”, Tim Cook prapë u ka kërkuar falje konsumatorëve të firmës dhe ka premtuar se do të rregullojë internacionalisht ngadalësimin e “iPhonëve”.

Përdoruesit e smartfonëve të prekur, për të cilët edhe vetë firma ka pranuar se ngadalëson me qëllim, shumë shpejt do të mund ta ndalin këtë tipar, transmeton “koha.net”.

Cook ka thënë se tipari për ngadalësim ishte bërë për të parandaluar ndaljen e tyre në mënyrë të papritur e jo të shtyjë përdoruesit që të blejnë një të ri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Martesa mes Princit Harry dhe ish aktores së “Suits”, Meghan…