Si pasojë e vërshimeve është dëmtuar ura në fshatin Rogovë të Gjakovës

12 janar 12:04

Si pasojë e reshjeve të vazhdueshme është dëmtuar në masë të madhe ura në fshatin Rogovë (rr. Shefki Thaqi).

Komuna e Gjakovës ka njoftuar se pas inspektimit të kësaj ure kanë konstatuar se kjo urë është e rrezikuar që të shembet si pasojë e dëmtimit të saj.

“Duke filluar nga sot (12.01.2021) ora 11:00 është marrë vendim që të ndalohet qarkullimi i automjeteve dhe këmbësorëve në këtë urë. Lusim qytetarët që për sigurinë e përgjithshëm ta respektojnë këtë vendin”, ka njoftuar Komuna e Gjakovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të…