S’ka vend për Ronaldon në formacionin më të shtrenjtë në botë

05 janar 2018 | 19:45

Nuk ka vend për Cristiano Ronaldon në formacionin më të shtrenjtë në botë.

Futbollisti më i suksesshëm në vitin 2017, nuk ka zënë vend në një formacion të formuar nga ‘Transfermarkt’ me vlerat e futbollistëve.

Fatin e Ronaldos, nuk e ka pasur rivali i tij, Lionel Messi, ndërsa është për t’u habitur se si jashtë këtij formacioni kanë mbetur edhe Leonardo Bonucci dhe Sergio Ramos.

Formacionin më të shtrenjtë në botë:

De Gea, vlera 50 mln euro

John Stones, vlera 40 mln euro

Virgil van Dijk, vlera 50 mln euro

Mats Hummels, vlera 40 mln

Paul Pogba, vlera 90 mln euro

Toni Kroos, vlera 80 mln euro

Philippe Coutinho, vlera 90 mln euro

Kevin de Bruyne, vlera 110 mln euro

Neymar, vlera 150 mln euro

Lionel Messi, vlera 180 mln euro

Harry Kane, vlera 120 mln euro./Lajmi.net/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj u takua me…