Skena apokaliptike në Kinë, dallëndyshe të ngordhura bien nga qielli

20 nëntor 2023 | 08:41

Një histori e çuditshme vjen nga qyteti Laibin, në rajonin jugor kinez të Guangxi, ku u filmua një tufë e madhe e dallëndysheve.

Zogjtë fluturuan mbi qytet dhe më pas, për ndonjë arsye të pashpjegueshme, filluan të binin në tokë.

Pamje të tilla të kujtojnë filmat e apokalipsit. Banorët e tronditur pohojnë se janë me qindra zogj të shtrirë në tokë, gjë që vërtetohet nga fotot e publikuara në rrjetet sociale.

Në kulturën kineze, zogjtë e ngordhur përfaqësojnë dëshpërimin dhe fatkeqësinë. Thuhet se zogjtë, të cilët fluturojnë në jug drejt klimave më të ngrohta në dimër, mund të kishin ngrirë në temperaturën nën zero, por kjo nuk shpjegon pse kaq shumë ngordhën në të njëjtën kohë, shkruan gazeta britanike “The Sun”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Buxheti i Kosovës për vitin 2024, pritet të jetë 3.3…