Sonte zhvillohet klasikja e basketbollit të Kosovës

21 prill 2024 | 14:23

Sonte me fillim nga ora 19:00 fillon ndeshja e parë gjysmëfinale në mes të Trepçës dhe Sigal Prishtinës në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.

Në katër sfidat e “Prince Caffe Superligës”, në këtë edicion ka fituar Trepça, ashtu si edhe në finale të Kupës, Superkupës dhe gjysmëfinale të Ligës Unike.

Ekipi që regjistron tre fitore, kualifikohet në finale ku ndeshet me fituesin e çiftit tjetër gjysmëfinal, Peja vs Golden Eagle Ylli.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka…