Sot Dita Botërore e Muzikës

21 qershor 2024 | 08:42

Sot shënohet Dita Botërore e Muzikës.

Në këtë ditë Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimit për veprimtari jetësore “Niketë Dardani”.

Po ashtu, do të ndahen edhe çmime të tjera vjetore në fushën e muzikës.

Ceremonia mbahet në ambientet e Shoqatës së Kompozitorëve në Pejton.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti rus, Vladimir Putin tha të enjten se Koreja e…