Sot fillon miniafati kalimtar në hendboll

15 janar 10:49

Miniafati kalimtar në hendboll këtë vit fillon sot (e hënë) nga data 15 janar dhe zgjat deri më 22 janar 2018, vendim ky i marrë nga Bordi i FHK-së.

Të drejtë regjistrimi kanë hendbollistët dhe hendbollistet të cilët nuk kanë kontrata me klube apo kanë fletëlëshimin konform Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve dhe transferimi i tyre. Pas përfundimit të miniafatit kalimtar nuk ka më kalime nga klubi në klub, përveç lojtarëve që vijnë nga shtetet e jashtme të cilët aplikimet mund t’i dorëzojnë deri më 28 shkurt 2017.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeshefi i kompanisë së Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, Ilir Abdullahu, ka…