Sot përballen Besa – Flamurtari dhe Vllaznia (P) – Vëllaznimi

03 maj 11:18

Dy ndeshjet e fundit të xhiros së 30 në Vala Superligë zhvillohen sot (e enjte).

Pa dyshim se interesimi i të gjithë dashamirëve të futbollit është në Pejë, ku Besa e pret rivalin për pozitën e barazhit, Flamurtarin. Të dy kampet kanë paralajmëruar se në këtë ndeshje do të luajnë për fitore, në mënyrë që të kenë më të lehtë mbijetesën. Ndërsa strategu Gani Sejdiu do të debutojë si trajner i Vëllaznimit në ndeshjen që kuqezinjtë e zhvillojnë ndaj skuadrës së fundit në tabelë, Vllaznisë nga Pozharani. Të dyja këto ndeshje zhvillohen nga ora 16:00.

Vala SUPERLIGA

Liria-Trepça ’89                      0-2
Gjilani-Drita                            1-1
Feronikeli-Prishtina              0-0
Llapi-Drenica                          1-0
Të enjten takohen:
Vllaznia (P)-Vëllanzimi
Besa-Flamurtari

Tabela

 1. Drita                            60 pikë
 2. Prishtina                     57
 3. Llapi                            48
 4. Trepça ’89                  47
 5. Liria                             47
 6. Drenica                       45
 7. Gjilani                         44
 8. Feronikeli                   43
 9. Vëllaznimi                  36
 10. Flamurtari                  19
 11. Besa                              19
 12. Vllaznia                        14

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

 

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Xhavit Haliti u…