Sot përkujtohet veprimtari Avdullah Rrustolli

09 janar 16:30

Sot (e dielë) bëhen dhjetë vjet nga vdekja e veprimtarit dhe ish të burgosurit politik, Avdullah Rrustolli, i cili ka qenë i dënuar me 12 vjet burgim për aktivitetet e tij patriotike, së bashku me veprimtarë të tjerë, në krye me Adem Demaçin.

Baci Adem Demaçi thoshtë për Avdullahun: “Ishte krahu i djathtë i imi”.

Avdullah Rrustolli ka lindur më 15 shtator 1953 në Prishtinë dhe ka ndërruar jetë më 9 janar 2012.

E përkujtjnë me mall familja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Klubi futbollistik, KF Onix ka arritur marrëveshje me portierin e…