Specialja është e rrezikshme për Kosovën

17 janar 2018 | 08:20

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, ka bërë me dije se ka qenë dhe vazhdon të jetë kundër Gjykatës Speciale.

Ai ka thënë se kjo gjykatë është e rrezikshme për Kosovën dhe duhet të shfuqizohet.

Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka e re”, Berisha ka deklaruar se miratimi i Ligjit për shfuqizimin e Speciales nuk e rrezikon shtetësinë e Kosovës dhe raportet e saj me vendet mike.

Duke folur për mundësinë që koalicioni qeverisës të prishet për shkak të kësaj gjykate, ai ka thënë se “këtij koalicioni i daltë flaka dhe mos e zëntë pranvera!”

Berisha ka folur edhe për çështjen e demarkacionit me Malin e Zi, duke thënë se ky version nuk ka shanse të ratifikohet në Kuvend.

(Intervistën e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës “Epoka e re”)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Krasniqi,…