Stoltenbergu: Për çdo aksion të Policës së Kosovës në veri duhet të jemi të informuar

20 nëntor 2023 | 17:06

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pas takimit me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për medie.

I pari i NATO-s, ka thënë se çdo vendosje e forcave të sigurisë në veri të vendit, duhet të koordinohet me NATO-n.

“Për çdo aksion të Policës së Kosovës në ato zona duhet të jemi të informuar në mënyrë që mos rrezikohet paqja dhe siguria”, ka thënë ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka filluar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin…